شهر صنعتی کاوه  در سال ۱۳۵۲ با مساحتی بالغ بر ۳۰۰۰ هکتار در کنار بزرگراه تهران - ساوه و در ۱۰ کیلومتری شهر ساوه ایجاد شده است. این شهر دارای بیش از ۶۰۰ شرکت بوده و بزرگترین شهر صنعتی ایران به شمار می‌رود. مجاورت با فرودگاه بین‌المللی IKA و اتوبان تهران - ساوه، برخورداری از مزایای مناطق ویژه اقتصادی (شهر صنعتی کاوه در سال ۱۳۹۰ به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد)، دسترسی به خطوط راه آهن سراسری و برخورداری از تأسیسات زیربنائی مناسب به یک قطب بزرگ صنعتی بین‌المللی تبدیل شده است. ضمنا برترین واحدهای برنامه‌ریزی تولید کشور همانند: سینا کاشی، آبسال، بوتان، رانی، سات استار، قوطی سازی کاوه، مزمز، شیرین عسل و....در این شهر واقع شده اند و شرکت‌ها از نیروهای کار با تجربه کاری مناسب بهره گرفته اند.از این رو این منطقه نیازمند یک ایستگاه آتش نشانی مجهز میباشد.
اداره ایمنی و آتش نشانی شهرصنعتی کاوه با محیطی به مساحت 7500 متر مربع در شهرصنعتی کاوه واقع شده است.این ایستگاه با تعداد 30 پرسنل با تجربه و با مدارک تحصیلی مربوط به ایمنی و آتش نشانی اداره میشود.همچنین با بهره گیری از تجهیزات به روز و خودروهای سبک و سنگین شامل سه خودرو سنگین اطفا ، یک خودرو سنگین اطفا و نجات ، یک خودرو بالابر به ارتفاع 32 متر ، یک خودرو سنگین فوم و اطفا ، یک خودرو سبک پیشرو با تجهیزات نجات و همچنین خودرو پشتیبان آب مجهز گردیده است .
از جمله اقداماتی که در این مرکز انجام میگیرد میتوان به اطفا حریق کلیه مواد (جامدات،مایعات،گازها،الکتریکی و ...) کلیه عملیات های نجات شامل چاه ، تصادفات ، محبوس شدن افراد در مکانهایی با دسترسی دشوار، نجات و رها سازی حیوانات گرفتار شده در نقاط مختلف ،پشتیبانی در برخی موارد به ایستگاههای آتش نشانی سایر شهرهای نزدیک اشاره کرد.
همچنین جدای از آموزش به پرسنل شرکت ها و سایر نقاط حادثه خیز برای کاهش آمار حوادث ، هر ساله به دلیل موقعیت حساس این ایستگاه در منطقه پذیرای دانشجویان و دانش آموزان برای بازدید هستیم که توسط پرسنل آموزش دیده اقدام به انتقال اطلاعات مفید و علمی به مهمانان میکنیم.این مرکز برای اولین بار در استان اقدام به راه اندازی وب سایت اطلاعات آتش نشانی و ایمنی برای دسترسی افراد مشتاق و همچنین کاهش حوادث نموده که با استقبال همراه بوده و همچنان بعد از چندین سال فعالیت مطالب آموزش توسط اساتید به صورت تولید محتوا زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد همراه بوده که میتوانید با مراجعه به ادرس www.saveh125.ir از این مطالب استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لینک ها

 

 

 

ارتباط با ما

استان مرکزی،ساوه،شهرصنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه،بلوار شهدا،میدان امیرکبیر،اداره ایمنی و آتش نشانی شهرصنعتی کاوه

مسئول سایت ، پاسخگویی به سوالات و دریافت عکسهای خبری

(کارشناس حریق ،آتش نشان مهرداد شاهرخ) :
📞09999901250

m157s@yahoo.com

📡ما را روی گوگل مپ ببینید📡

 

Template Design:Dima Group